Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

MZM PROFI Marek Zieliński

Racibórz

24

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Kredyt hipoteczny i gotówkowy – co warto o nich wiedzieć?

Autor: MZM PROFI Marek Zieliński, publikacja: 2021-02-18

Dwoma obszarami, które mają duży wpływ na nasze codzienne życie, są kredyty i ubezpieczenia. Kredyty pomagają nam w sfinansowaniu różnych celów, np. zakupu mieszkania lub domu. Z kolei ubezpieczenia sprawiają, że nie musimy martwić się skutkami wielu rozmaitych szkód. Zobacz, jakie kredyty i ubezpieczenia są dostępne na rynku, a także, czym wyróżniają się najbardziej znane produkty z tych obszarów.

Banki i ubezpieczenia

Kredyt hipoteczny i gotówkowy – co warto o nich wiedzieć?

Kredyt hipoteczny – hipoteka, koszty okołokredytowe, zdolność kredytowa

Wyróżniamy rozmaite produkty bankowe, które ogólnie określa się jako kredyty. Jednym z najbardziej znanych jest kredyt hipoteczny, o który staramy się, gdy chcemy zakupić mieszkanie, dom lub inną nieruchomość.

Jego zabezpieczeniem jest hipoteka, czyli rzeczowy środek zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomości. W praktyce oznacza to tyle, że w chwili, gdy przestaniemy spłacać raty kredytu, wówczas bank ma prawo do przejęcia nieruchomości. Jak informuje specjalista od kredytów hipotecznych z firmy MZM PROFI z Raciborza w województwie śląskim, tego typu kredyty mogą wiązać się z różnymi kosztami.

Przy wyborze kredytu hipotecznego warto porównywać oferty kilku banków, ponieważ mogą one różnić się między sobą przede wszystkim oprocentowaniem. Do kosztów kredytu hipotecznego należy doliczyć prowizje lub ubezpieczenie na życie i/lub ubezpieczenie od utraty pracy. Wszystko zależy od oferty banku i tego, czy bank wymaga ubezpieczenia od utraty pracy w zamian za np.: brak prowizji. Ze względu na te koszty dodatkowe najlepszym wariantem przy wyborze kredytu jest branie pod uwagę rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Starając się o kredyt hipoteczny, musimy również mieć zdolność kredytową. Bank zwróci uwagę na stałe zatrudnienie, zarobki i inne zobowiązania finansowe.

Kredyt gotówkowy – co go odróżnia od kredytu hipotecznego?

Jeśli mowa o innych zobowiązaniach finansowych, to tym może być np. kredyt gotówkowy. Banki udzielają takiego wsparcia w sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Warto zaznaczyć, że kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel, którego nie musimy podawać przy podpisywaniu umowy.

Przed staraniem się o udzielenie takiego kredytu, warto sobie odpowiedzieć kilka pytań. Dotyczą one tego, ile pieniędzy potrzebujemy i na kiedy, jak długo planujemy spłacać zobowiązanie i jakie maksymalnie odsetki jesteśmy w stanie oddać.

Ubezpieczenia komunikacyjne, na życie i nieruchomości – co je wyróżnia?

Obok kredytów ważnym obszarem dla wielu z nas są ubezpieczenia. Ubezpieczenie to inaczej obowiązek wypłaty świadczenia finansowego przez ubezpieczyciela na rzecz podmiotu, jeżeli zostaną spełnione warunki zawarte w umowie.

Ubezpieczenia można podzielić na rozmaite kategorie. Najogólniej są to ubezpieczenia społeczne i gospodarcze.

Do tych drugich zaliczamy m.in.:

  • ubezpieczenia na życie,
  • ubezpieczenia komunikacyjne,
  • ubezpieczenia nieruchomości.

Najbardziej znane są ubezpieczenia komunikacyjne, ponieważ znajduje się w nich obowiązkowy produkt, który musi wykupić każdy właściciel samochodu. Mowa oczywiście o polisie OC. Oprócz tego ubezpieczenia kierowcy mogą kupić np. polisę AC.

Dość sporym zainteresowaniem cieszą się również polisy na życie. W przypadku ubezpieczeń na życie warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu, które po zakończeniu wymagalnego okresu ubezpieczenia np. przy kredycie hipotecznym, w przypadku dożycia końca okresu kredytowania towarzystwo ubezpieczeń wypłaci wszystkie składki, które były do tej pory opłacane.

Kredyt hipoteczny - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 9 173 Specjalistów od Kredytów Hipotecznych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o kredytach hipotecznych